„Ha nem akarod használni a szívedet, miért félsz, hogy összetörik?”

Közzétéve: január 02, 2018
Ez a kérdés a karácsonykor már-már kötelező filmélményként választott Reszkessetek betörők klasszikus második részében hangzik el. Ártatlanul, úgy ahogy csak egy gyermek tudja kérdezni a sokat megélt felnőttet. Ha 2018-ban csak egyetlen dolgon változtatnál, mi lenne, ha pont ez lenne az? Neked vajon van elég bátorságod, bizalmad, hogy elkezdd használni a szívedet?

„Félek attól, hogy bízzak, nehogy újra összetörjenek”

A bizalom a kulcs a szíved ajtajának kinyitásához. Félünk összetörni. Pedig a darabokra hullásnak megvan az az áldása, hogy az összetört darabjainkból valami sokkal nagyszerűbbet építhetünk. Félünk, hogy mi magunk törünk össze, vagy félünk, hogy másokat törünk össze. Azért, mert nem bízunk. Nem bízunk eléggé magunkban vagy a másikban. A bizalom ajándék, amit oly sokszor megelőlegezve adunk.

De bízni csak nyitott szívvel lehet.

Bízni Önmagamban, a másikban, az Univerzumban, az Életben. Úgy, hogy: „Itt vagyok, átadom magam Neked, és történjen, aminek történnie kell.” Minden bizalmi aktus önátadás. Magamat adom vele, mert már nem félek. Nem félek, hogy megsebzel, hogy összetörsz, mert bízom benned, hogy nem teszed. És Te bízol-e eléggé magadban?

És nem csak a másikban bízok ilyenkor, hanem Önmagamban is. Hogy ha mégis megtenné, majd elég éber leszek és képes leszek még időben közbe lépni. Mert nem kell hagyni, hogy visszaéljenek a bizalmunkkal. A bizalom ajándéka nem vakhit, amit Önmagunk feláldozásával adunk. Nem. A bizalom szabadsága abban áll, hogy ugyanúgy ahogy adtam, vissza is vonhatom. Bármikor. Bárkitől.

„Lehet, hogy törött a szíved, de még jó, különben nem lennél ilyen kedves”

Mindnyájan törtünk már össze. Ki így, ki úgy. Ki egyszer, ki többször. De itt vagyunk és felálltunk belőle. És hiszem azt, hogy a bizalom sérüléseink meggyógyíthatók. És lehet, hogy épp úgy érzed, hogy a Te szíved is törött, de valójában még működik, még dobog, félig összetörve is. És a szívek nem maguktól gyógyulnak. Persze tudnak és képesek vagyunk rá, de az az igazi szívtranszformáció, amelyben láthatatlanul forr össze a szív minden sérülése, az nem magától történik.

Egymást gyógyítjuk.

Úgy, hogy használjuk a szívünket. Mert mintha a szív erre készült volna. Az életünk az első szívdobbanással kezdődik és az utolsóval végződik. A szívünk a motor, ami nélkül működésképtelenné válik az Élet.

Ha nem használod a szívedet, nem fog működni az életed.

Ha szeretsz, nem csak a saját szív sérüléseid gyógyulnak, de másokat is gyógyítasz vele. Láthatatlanul. A szíveddel emelsz, erősítesz, bátorítasz, transzformálsz, varázsolsz. Csak figyelj és ismerd el. Ismerd el a kedvességedet, a törődésedet, a nagylelkűségedet. Ne csak azt lásd meg magadban, amikor félsz, hanem azt is, amikor bízol. Ne csak azt, amikor fáj, de azt is, amikor örül a lelked. Ne csak azt, amikor nehéz, de azt is, amikor kicsit könnyebb.

A szíved választása mozgatja mindezt. A szíved és a szereteted Ereje mozgatja mindezt. A kapcsolataidat, a kapcsolódásaidat, így Együtt, egymással kapcsolódva a világot. Láthatatlanul. Része vagy az Egésznek, és még ha kicsinek is látod magad, sosem tudhatod, hogy a tetteid, gondolataid és a választásaid milyen változást indítanak el a világban.

Ha egy pillangó szárnyának megrebbenése képes arra, hogy a világ túlsó felén tornádót okozzon, akkor Te vajon miért lennél képes kevesebbre? Vajon miért gondolod kevesebbnek magad egy pillangónál?

Zseniális film arról, hogy a választásaink hogyan alakítják a jövőt, ha még nem láttad, nézd csak meg:

A HÓNAP TÉMÁJA: PÁRKAPCSOLATI MEGÚJULÁS

Szerző: Dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok

Hasonló bejegyzések

Te is Igazságharcos vagy?

Te is Igazságharcos vagy?

Az az igazságharcos, aki küzd, harcol az igazságért? És aki ellenáll a hazugságnak? Még ha emögött a működés mögött egy tiszta értékrend is van, az “igazságharcosok” ott követik el a hibát, hogy megítélik a hazugságot, és ez az ítélet lesz az, ami ellenállásban és polaritásban tartja őket, táplálva bennük az igazságért és a hazugság elleni harcot.

bővebben

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

0 Shares
Share
Tweet
Pin